Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

ARCHITEKT KAROLINA SZNURA

Bio

Dlaczego architektura. Dlaczego wolontariat. Dlaczego Katowice.

Dorastałam w rodzinie o zacięciu artystycznym. Przez długi czas nie umiałam się zdecydować, w którym kierunku dalej iść. Długo wahałam się pomiędzy dwoma- genetyką i sztuką. W końcu wybrałam, zupełnie nieświadomie, studia architektoniczne, łączące w sobie aspekt artystyczny z logicznym i analitycznym myśleniem.

Kocham projektować, a w projektowaniu najbardziej cenię sobię pracę z ludźmi. Podczas studiów dzięki zaangażowaniu się w działalność koła naukowego odkryłam i zaczęłam rozwijać moje pasje związane z architekturą. Prowadząc i uczestnicząc w rozmaitych warsztatach miałam okazję pracować z ludźmi nie związanymi bezpośrednio z architekturą czy sztuką. Właśnie te rozmowy uważam za najbardziej rozwijające- dają możliwość spojrzenia na naszą pracę z dystansu.

Jestem mocno związana z moim rodzinnym miastem. W Katowicach mieszkam i żyję od zawsze. Dlatego też interesuję się tym, jak bardzo miasto się zmienia i jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Cieszę się, że powstaje na Śląsku coraz więcej lokalnych inicjatyw propagujących regionalną kulturę. Jestem „zwierzęciem miejskim”, w mieście czuję się dobrze, inspiruje mnie i daje energię do działania.

Why architecture. Why volunteer. Why Katowice.

I was growing up in an artistic family. For a long time I couldn’t decide what should I do in the future. There were two ways: genetics and art. Finally I chose architectural studies- combining artistic accent with logical and analytical thinking.

I love designing. And the most important thing in it is, for me, contact with people. During the studies I was taking part in extra activities in student group. It gave me and let me develop my passion in architecture. Organizing and taking part in workshops give me contact with people, who hasn’t got friendly relationship with art. These discussions and activities are very important for me- they give me a natural disstance from my work and fresh point of view for lots of things.

I have very close relations with my childhood city. I have lived in Katowice for all my days. I like watching how it change and how many things are waiting for a next chance. I’m very glad that we’ve got more and more local groups of youth, which are promoting local culture. I’m „an urban animal”. Living in the city inspired me and give a possitive energy to do something more.